Põhjamaade seismoloogide kokkutulek Helsingis 12.-13.06.2017

Posted ago by heidi

Helsingis toimus 12.-13.06.2017 Helsingi Ülikooli Seismoloogia Instituudi korraldatud Põhjamaade seismoloogide igaastane kokkutulek, 48th Nordic Seismology Seminar. EGK esindajaks oli Heidi Soosalu, pidades ettekande 2016. a Võrtsjärve ja 2017. a Keila maavärinate teemal. Kokkutulekule järgnes 14.06 seismoanalüüsi teostajate omavaheline töökoosolek.

‘EMODnet Geology’ jätkuprojekti avakoosolek Espoos

Posted ago by Sten Suuroja

EMODnet Geology jätkub kolmanda projektiga (lepingu viide: EASME/EMFF/2016/1.3.1.2 – Lot 1/SI2.750862 Lot 1 -Geology), mille tellijaks on Euroopa Komisjoni Väikeste ja Keskmise Suurusega Ettevõtjate Rakendusamet EASME (http://europa.eu/european-union/about-eu/agencies/easme_et). Projekti eesmärk on meregeoloogiliste organisatsioonide poolt kogutud geoloogiliste andmete ja metaandmete koondamine, neile juurdepääsu hõlbustamine ja teenuse pakkumine andmete kasutamiseks. Projektis osaleb 36 parnerit ja 5 lepingupartnerit 30-st Euroopa riigist. Projekti juhib Soome Geoloogiateenistus. Projekti koordineerib EASME ning  Euroopa Komisjoni Merendus- ja kalandusasjade peadirektoraat.

Koondatav andmestik ja kaardid sisaldavad teavet merepõhja kohta: substraat ja selle settimismäär; merepõhja geoloogia (aluspõhja kivimite ja kvaternaari setete litoloogia ja üksuste vanus) senisest täpsemas mõõtkavas kui  1:250 000. Andmestik avaldatakse EMODnet’i Geoloogia portaalis.
Info EMODnet-Geology pilootprojekti kohta: http://www.emodnet-geology.eu/.

XXV Aprillikonverentsi teesid

Posted ago by Jana Laar

XXV Aprillikonverents toimub juba sel reedel, 31. märtsil, algusega kell 10.00 TTÜ Küberneetika Instituudi majas, Akadeemia tee 21, Tallinnas.

Aprillikonverentsi teesid tutvumiseks: Aprillikonverents_2017_teesidA4

Olete oodatud!

XXV Aprillikonverentsi kava

Posted ago by Jana Laar

Eesti Geoloogiakeskusel on hea meel tutvustada teile XXV Aprillikonverentsi “Maapõueuuringud uue tee alguses” ajakava, ettekannete teemasid ning esinejaid.

Aprillikonverentsi kava sisaldab kokku 28 ettekannet. Lisaks suulistele ettekannetele (21) esitletakse ka stendiettekandeid (7). Koos Geoloogiakeskusega esinevad meie sõbrad ja koostööpartnerid nii Eestist kui ka välismaalt.

Olete väga teretulnud Eesti mainekaimale maapõuealasele üritusele, kus saab nii kuulata laiapõhjalisi esitlusi oma valdkonna ekspertidelt, kui ka ise temaatilistest aruteludest osa võtta.

 

Eesti Vabariigi Valitsus toetas geoloogiateenistuse loomist

Posted ago by Jekaterina Nezdoli

Loe lähemalt, milliseid ülesandeid hakkab täitma uus riigiasutus ja lisaks majandus-ja taristuministri Kadri Simsoni ja majandusministeeriumi asekantsleri Ando Leppimani kommentaare ERR-le.